Fot. Robert G.

Czy ostrowskie przedszkole Calineczka-Spalineczka to wymarzone, bezpieczne i zdrowe miejsce dla dzieci? W sobotę rano doszło do groźnego zdarzenia. Jeden z pojazdów w wyniku stłuczki na skrzyżowaniu rozbił ogrodzenie przedszkola.

W sobotę rano na skrzyżowaniu Alei Słowackiego i ul. Kaliskiej zderzyły się dwa pojazdy. Auto marki Peugeot rozbiło ogrodzenie przedszkola Calineczka. W wyniku zdarzenia do momentu usunięcia pojazdów przez służby ruch w okolicach skrzyżowania był utrudniony.

To nie pierwsze niebezpiecznie zdarzenie drogowe na skrzyżowaniu oddalonym o kilka metrów od placu zabaw przy przedszkolu Calineczka, którego lokalizacja wywołuje duże kontrowersje i obawy wielu rodziców.

W ten weekend rozpoczyna się czas ostatnich przedświątecznych zakupów i wyjazdów. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo naszej podróży w dużej mierze zależy od nas samych. By bez przeszkód dojechać na miejsce świątecznych spotkań i wrócić później do domu, musimy odpowiednio przygotować nasz pojazd i nas – kierowców do jazdy. Jak to zrobić? Oto kilka zasad:

  • przygotujmy nasz samochód:  wymieńmy opony na zimowe (jeśli jeszcze tego nie zrobiliśmy), sprawdźmy oświetlenie, pióra wycieraczek i płyny, które powinny być przystosowane do niskich temperatur,
  • sprawdźmy niezbędne dokumenty, które mogą być potrzebne w razie kontroli m. in. prawo jazdy,
  • przed wyjazdem zaplanujmy trasę i czas przejazdu – pamiętajmy o częstych przerwach, które pozwolą zachować koncentrację nawet podczas długiej podróży,
  • podczas jazdy zawsze korzystajmy z pasów bezpieczeństwa i urządzeń do bezpiecznego przewożenia dzieci,
  • sprawdźmy prognozę pogody – warunki atmosferyczne mają duży wpływ na zachowanie nasze oraz naszego pojazdu na drodze,
  • przestrzegajmy ograniczeń prędkości. W okresie zimowym niezwykle ważne jest dostosowanie jej do panujących warunków atmosferycznych i drogowych,
  • wyruszając w trasę bądźmy wypoczęci, a przede wszystkim trzeźwi,
  • zaopatrzmy się w skrobaczkę do szyb i szczotkę do odśnieżania, bez tych akcesoriów wyruszenie w podroż może okazać się niemożliwe.

Stosując się do powyższych wskazówek, zwiększamy szansę na to, by nasza podróż przebiegnie bez przykrych niespodzianek i Święta będą mogły być spokojne, rodzinne i przede wszystkim bezpieczne.